انتظار

ريشه‌يابي انتظار

فرستادن به ایمیل چاپ

گل‌هاي باغ، چشم به راهند تا سايۀ باغبان مهربان را بر سر خود ببينند و از دستان پرمهر او آب حيات بنوشند و دل‌هاي مشتاق بي‌تابند تا عنايت شورآفرين باغبان هستي را لمس کنند. به راستي انتظار چه زيبا و شيرين است؛

ادامه مطلب...

آيا ما منتظريم؟

فرستادن به ایمیل چاپ

انتظار، سرفصل اميد به آينده‌اي روشن و مايه عشق و شور و اميد و تلاش براي آماده‌سازي خود و جامعه براي آمدن و ظهور امام منتظر است. انتظار، هرگز يك روحية بازدارنده، فلج‌كننده و يأس‌آور نيست، بلكه موجب دوركردن عنصر بدبيني به آينده، از نهاد انسان در جامعة بشري است. انتظار، معيار ارزش انسان‌ها است.

ادامه مطلب...

وظايف جوان منتظر

فرستادن به ایمیل چاپ

بي‌شک جوانان از مهم‌ترين سرمايه‌هاي يک جامعه به شمار مي‌آيند؛ چون فطرت و طبيعت پاک جوانان همواره با هيجان و پويايي همراه است.
پيشرفت و تعالي هر جامعه در گرو پيشرفت جوانان آن است.

ادامه مطلب...

ضرورت انتظار

فرستادن به ایمیل چاپ

عقيده به ظهور مصلح و آمادگى براى انقلاب جهانى، چنان حياتى و لازم بوده است كه پيشوايان دينى انتظار را راهبرد مهم اين برهه ى تاريخى دانسته، در دوران غيبت به آن فرمان داده‌اند.  اهميت و ضرورت دوره ى انتظار را مى‌توان از زواياى مختلف بررسى كرد:

ادامه مطلب...

بايسته‌هاي عصر چشم به راهي

فرستادن به ایمیل چاپ

در آموزه‌هاي ارزنده معصومان عليهم السلام براي منتظران راستين حضرت مهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف آن چنان جايگاه و منزلتي برشمرده شده است که به راستي جاي شگفتي است[1] .

ادامه مطلب...

چیستی انتظار

فرستادن به ایمیل چاپ

اگر مفاهيم صحيح و واقعى واژه‌ها درك شود، اشتباهات و سوء تفاهماتى كه در شناخت مذهب و اهداف آن براى عده اى پيش آمده يا مى‌آيد، بر طرف و اهداف واقعى مكتب، روشن مى‌شود. برخى از مفاهيمى كه برداشت‌هاى مختلفى از آن شده، انتظار ظهور و فرج مهدى موعود(عج) است. بدين جهت شايسته است با كمى تأمل و درنگ، در اين زمينه، كنكاشى داشته باشيم.

ادامه مطلب...

مبادی انتظار

فرستادن به ایمیل چاپ

انتظار مورد بحث ما، با انتظارى كه يك اصل مسلّم، در ميان همه ى مدعيان نبوت مطرح است (فوتوريسم)  فرق مى‌كند. همه ى آنان، در انتظار يك وجود فرابشرى اند كه در آخرالزمان ظهور كرده، نظم و عدالت را به جهان باز خواهد گرداند؛ حتى هندى‌ها و اقوامى كه هيچ وابستگى به امر قدسى ندارند، منتظر يك تحوّل جديد هستند.

ادامه مطلب...

صفحه 4 از 4


صفحه ی کنونی: انتظار