روایات

صحّت احاديث مهدوي

فرستادن به ایمیل چاپ

نكته قابل توجه در بارة روايات مربوط به حضرت مهدي(عليه السلام) در منابع اهل سنّت، اين است كه بزرگان فراواني از ايشان، تصريح به صحت آنها کرده اند؛

ادامه مطلب...

امام مهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف در احاديث شيعه و سني

فرستادن به ایمیل چاپ

شناخت دين بر دو  پايه استوار است. عقل و نقل

عقل؛ عقل بشر محدود است و كليات را درك مي‌كند و پاسخگوي بسياري از سؤال‌هاي انسان نيست.

ادامه مطلب...

امام مهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف در غدير

فرستادن به ایمیل چاپ

در خطبۀ غدير(سخنراني پيامبر  صلي الله عليه و آله و سلم در معرفي امام علي عليه السلام) به حضرت بقية الله الأعظم، توجه خاصي شده است.خبر دادن از مهدي موعود براي آن مردمي كه قبول ولايت امير المؤمنين عليه السلام برايشان سنگين بود، بيانگر آينده نگري اسلام و برنامة بلندمدت دين الهي براي مسلمين است.

ادامه مطلب...

منابع روايي درباره حضرت مهدي (عج)

فرستادن به ایمیل چاپ

براي آشنايي بهتر با منابع مهدويت، ابتدا آنها را به دو دسته شيعي و سني تقسيم مي‌كنيم و سپس بر اساس تاريخ صدور، آنها را بيان مي‌كنيم. همچنين مي‌توان آنها را در دو مقطع قبل از ولادت و بعد از ولادت امام مهدي (علیه السلام) دسته بندي كرد.

ادامه مطلب...

احاديث درباره حضرت مهدي (علیه السلام)

فرستادن به ایمیل چاپ

با مروري بر مصادر حديثي اسلام و منابع مكتوب شيعه و سني، به اين حقيقت پي مي‌بريم كه مهدويت، يكي از اعتقادات اصيل اسلامي است. نخستين كسي كه موضوع مهدي موعود و قيام جهاني او را مطرح و مشخصات وي رادقيقاً تبيين كرد، شخص رسول اكرم (ص) بود. آن حضرت مي‌خواست ضمن دميدن روح اميد و نشاط در مردم، زمينه سوءاستفاده مدعيان دروغين را از اين مقوله خنثي سازد.بر اين اساس از چند جهت، مي‌توان احاديث امام مهدي (علیه السلام) را بررسي كرد:

ادامه مطلب...

صفحه 5 از 5


صفحه ی کنونی: روایات