فرق و جریان ها

زنگ‌زده‌ها (قسمت سوم)

فرستادن به ایمیل چاپ

در قسمت قبل، علل و عوامل فرهنگي از علل و عوامل پيدايش مدعيان و فرقه‌‌هاي انحرافي بيان شد و اينك ادامه مطلب:
ب. علل و عوامل اجتماعي و اقتصادي
تبعيض‌ها و ظلم حكام ظالم، جنگ‌ها و ناامني‌ها و فقر اقتصادي، افراد جامعه را دچار سرخوردگي و فشارهاي رواني مي‌كند و آن‌ها را به فكر برون رفت از آن مشكلات مي‌اندازد و...

ادامه مطلب...

حلبي‌هاي زنگ زده

فرستادن به ایمیل چاپ

چند ساعتي بيشتر به زمان برگزاري جشن نيمه شعبان كه قرار بود در مسجد حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالي فرجه  برگزار شود نمانده بود؛ بايد همه چيز آماده مي‌شد، بچه‌هاي كانون فرهنگي مكتب الثلقين از چند روز قبل كار تزئينات و چراغاني مسجد و محله و اطلاع‌رساني را انجام داده بودند. در فرصت باقي مانده شيريني و شربت تهيه شد و پارچه‌اي كه بر آن با خط خوشي نوشته بود: «مقدم استاد محترم جناب آقاي حقيقت گو را گرامي مي‌داريم» بر ديوار مسجد نصب شد.

ادامه مطلب...

مهدويت و فرقه‏هاى انحرافى فرقه شيخيه

فرستادن به ایمیل چاپ

مكتب شيخيّه (كشفيه - پايين سري) در اوايل قرن 13 ه .ق به وسيله احمد بن زين الدين معروف به ((شيخ احمد احسايي)) (1166 - 1241 ق) پديد آمد. مكتبي كه نه تنها خود دستخوش تحولات زياد گرديد؛ بلكه باعث به وجود آمدن تحولات بسيار ديني و اجتماعي و حتي نظامي در كشور ايران شد و بذر بابيت و بهائيت پاشيده گرديد.
شيخ احمد احسايي، گرچه در حوزه‏هاي علوم ديني حضور داشت؛ اما كمتر به درس اساتيد حاضر مي‏شد و مدعي بود كه در فراگيري علوم، شاگرد كسي نبوده و تنها آنچه را مي‏داند از راه خواب به دست آورده است.

ادامه مطلب...

مهدويت و فرقه‏هاى انحرافى

فرستادن به ایمیل چاپ

مسأله‏ي حضرت بقية اللَّه الاعظم، مهدي موعود (عج)، يكي از بارزترين و بديهي‏ترين مسايل اسلامي و مورد تأييد و اعتقاد همه‏ي مسلمانان به ويژه شيعيان است، زيرا صدها آيات قرآني و روايات نبوي اين مسأله‏ي با اهميت را به طور گسترده و مبسوط عنوان و مطرح ساخته‏اند و جزئيات آن را با بياناتي دقيق و روشن، ذكر كرده‏اند، به طوري كه ابهامي براي كسي باقي نگذاشته‏اند.

ادامه مطلب...

صفحه 5 از 6


صفحه ی کنونی: فرق و جریان ها