با فرهیختگان

گفت‌وگويي صميمانه با حجت‌الاسلام ناصر نقويان(قسمت دوم)

فرستادن به ایمیل چاپ

 

جناب آقاي نقويان، الآن از ديد منِ دانشجو يا طلبه يا هر كس ديگر، دو سؤال به طور مشخص وجود دارد. يكي اين‌كه ما به عنوان منتظر، مي‌خواهيم كجا برويم و ديگر اين‌كه ايستگاه‌ها و منزل‌گاه‌هاي ما در مسير كدام است؟!من اين طور فكر مي‌‌كنم که در عين اين‌كه سؤال شما، دقيق و پيچيده است و هر كس، در هر نحله‌اي مثل عرفان و عشق و فلسفه و ...، مي‌تواند به آن پاسخي بدهد؛ اما ما نديده‌ايم قرآن- كه قطعاً يك رسالة عمليه براي همة ماست- يك‌جا صحبت از منزل و مرحله داشته باشد.

ادامه مطلب...

گفت‌ و گويي صميمانه با حجت‌الاسلام ناصر نقويان

فرستادن به ایمیل چاپ

«مهم اين است كه وظيفه‌مان را درست انجام بدهيم»

«بنده ناصر نقويان هستم. طلبه بي‌سوادي از قم؛ و هم‌اكنون در تهران زندگي مي‌كنم. سال 65 از بابل خودمان به قم آمدم. بين سال‌هاي 60 تا 65 در بابل بودم و تا سال 71- 72 هم در قم؛ و از آن به بعد هم در تهران روزگار مي‌گذرانم»
اين پاسخ حجت الاسلام و المسلمين ناصر نقويان، واعظ و استاد برجستة حوزه و دانشگاه است؛ به اين سؤال ما كه از ايشان پرسيديم: «لطفاً خودتان را معرفي كنيد».

ادامه مطلب...

مصاحبه با استاد على كورانى

فرستادن به ایمیل چاپ

 

استاد علي كوراني عاملي متولد جنوب لبنان (جبل عامل) مي‏باشد. ايشان در نجف، تقريباً ده سال در درس‏هاي آيت الله خوئي و شهيد صدر شركت كرده و سپس به عنوان وكيل آيت الله حكيم و آيت الله خويي به كويت عزيمت نمود. بعد از آن به لبنان مراجعت نمود و با پيروزي انقلاب اسلامي به ايران آمده و در تهران، در زمينه حركت‏هاي انقلابي در عراق و لبنان فعاليت داشت. هم اكنون نيز در قم مشغول فعاليت‏هاي تحقيقي مي‏باشد. برخي از تأليفات ايشان در مقوله مهدويت عبارتند از: ((عصر ظهور)) (عربي، فارسي)، ((الممهدون للمهدي(ع))) ، ((معجم احاديث الامام المهدي(ع))) (پنج جلد).

ادامه مطلب...

گفت‏وگو با استاد محسن قرائتى

فرستادن به ایمیل چاپ

انتظار: چگونه به فكر تشكيل بنياد فرهنگي حضرت مهدي موعود (عج) افتاديد. اين بنياد را در چه سالي و با چه هدفي تشكيل داديد؟

استاد قرائتي: بسم‏اللَّه الرحمن الرحيم. السلام عليك يا بقيةاللَّه يا مهدي (عج). به دليل اين‏كه از ده يازده سال پيش، ما صحبت ستاد اقامه‏ي نماز را كرديم و به هر حال، بالاي صد رساله‏ي دكترا و فوق ليسانس براي نماز نوشته شد، بالاي صد كتاب و جزوه براي نماز نوشته شد، بالاي صدو پنجاه مسجد در جاده‏ها ساخته شد، بالاي پنجاه هزار نماز جماعت در آموزش و پرورش راه افتاد، نماز ظهر عاشورا و نماز خواندن در پارك‏ها راه افتاد. يك حركتي درباره‏ي شعر نماز، سرود نماز، تبليغ نماز، بودجه براي نماز، قانون براي نماز، يك حركت خوبي را خدا لطف كرد به دست بنده‏ي ناچيز انجام شد. البته بخش بزرگش به دست همكاران عزيزمان بود.

ادامه مطلب...

صفحه 3 از 3


صفحه ی کنونی: با فرهیختگان