عاشورا

کلاس کربلا

فرستادن به ایمیل چاپ

ظهور زندگي پاک و حيات طيبه، آرمان بلند آزادمردان و انسان‌هاي وارسته‌اي است که اسلام را نه تنها باور کرده، بلکه به آن انس شديد دارند و در راه تجلي ارزش‌هاي اسلامي تمامي توان خود را به کار مي‌گيرند.

ادامه مطلب...

تشنه لبيک

فرستادن به ایمیل چاپ

باز خواني نقش عاشوراي حسيني در ترسيم وظايف منتظران مهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف 
اگرچه امام حسين عليه السلام  از ديد کژانديشان به پيروزي نظامي در پيکار با رقيب دست نيافت، اما آن چه از راه و رسم او بر جاي ماند، جريان زنده و بالنده‌اي است

ادامه مطلب...

عاشقان دنيا پرست، دنيا پرستان عاشق

فرستادن به ایمیل چاپ

(نگاهي درس آموز به غربت امام حسن عليه السلام )
تاريخ پر فراز و نشيب پيامبران و واليان الهي و دوران پر فتنه و رنج جباران و ستمگران شيطاني، همگي مملو از جريانات سفيد، سياه و خاکستري و نيز حوادث تلخ و شيريني است که انسان را به تفکر و تدبر وا مي‌دارد.

ادامه مطلب...

عاشورا و انتظار در يک نگاه

فرستادن به ایمیل چاپ

جريان امامت و ولايت ائمة اطهار عليهم السلام جداى از يك‌ ديگر نبوده، بلكه متناسب با شرائط و مقتضيات زمان، جلوه‌هاى گوناگوني به خود گرفته است. اين جريان، گاه در قيام سرخ، گاه در نهضت فرهنگى و علمي، گاه در لباس اسارت و گاه در تبعيد و هجرت، متبلور شده است؛ اما از آن‌جا که تمامي معصومين، يک نور واحد هستند

ادامه مطلب...

چرا چهارده قرن گريه؟

فرستادن به ایمیل چاپ

گاهي اوقات براي پاسخ به شبهاتمان عوض اينکه آنها را ريشه‌اي حل کنيم، به اين طرف و آن طرف مي‌زنيم و عاقبت هم آرام نمي‌شويم؛ مثل دلاّکي که به جاي اينکه تيغ کُندِ خودش را عوض کند، مي‌گفت: «پول مي‌دهم، نان مي‌خرم و مي‌خورم تا زور بيشتري بزنم!»

ادامه مطلب...

صفحه 4 از 10


صفحه ی کنونی: عاشورا