شبکه مهدی یاوران

فرستادن به ایمیل چاپ

بسم الله الرحمن الرحیم

آموزش مجازي معارف مهدویت

مقدمه:
آموزش مجازی یک پدیده جدید در حوزه آموزش می‌باشد که به سرعت در حال گسترش است به نحوی که کمتر مرکز آموزشی در جهان یافت می‌شود که در صدد استفاده از این ابزار مفید نباشد.
بنیاد هم در این زمینه پیشگام بوده و از سال 84 دوره‌های عمومی مهدویت را به صورت الکترونیکی اجرا نموده که تا کنون حدوداً 90 هزار نفر از این دوره‌ها استفاده نموده‌اند.
تفصیل دوره‌های عمومی
دوره مقدماتی

دوره مقدماتی حاوی 5/7 ساعت درس در قالب پانزده درس، در پانزده موضوع نیم ساعته عرضه می‌شود که فایلهای متنی، صوتی و تصویری در اختیار کاربران قرار میگیرد. و طبق استاندارد آموزشی الکترونیک به دانش پژوهان عرضه می‌شود در پایان از طریق سیستم هوش مند از دانش پژوهان امتحان گرفته می‌شود.
دوره پیشرفته
دوره مزبور حاوی 5/16 ساعت درس در قالب 33 جلسه و 12 موضوع عرضه می‌شود و زمان برای این دوره هشت هفته می‌باشد.
توضیحاتی درباره سامانه جدید آموزش مجازی مهدویت
سامانه جدید آموزش مجازی در سال 1387 راه اندازی شده است. که به صورت یک دانشگاه مجازی دوره مقدماتی و تکمیلی آموزش عمومی معارف مهدویت را از طریق اینترنت در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.
یکی از امکانات این سامانه جدید،  فراهم کردن ارتباط زنده برای دانش پژوهان با اساتید مرکز آموزش مجازی است، که دانش پژوهان را قادر میسازد از این طریق سوالات و مشکلات درسی خود را با اساتید در میان بگذادند.
آموزش مکاتبه ای مهدویت
محتوای این آموزش همان محتوایی است که در آموزش مجازی تولید شده و برای افرادی است که امکان دسترس و استفاده از اینترنت را نداشته باشند و به صورت دوره مقدماتی و دوره پیشرفته در حال اجرا است. در این دوره‌ها کتاب‌ها و جزوات به همراه سی دی‌های مربوطه در اختیار دانش پژوهان قرار داده می‌شود و بعد از آن از طریق اینترنت و یا حضوری  امتحان از دانش پژوهان گرفته می‌شود.

 

 

جهت ورد به سایت اینجا کلیک کنید

 


صفحه ی کنونی: معرفی سایت های مرکز ایستگاه مهدی یاوران