• پایگاه های مهدویت

  • پایگاه های مهدویت

 

برگزاری آزمون سراسری معارف مهدویت

فرستادن به ایمیل چاپ

نخستین آزمون سراسری معارف مهدویت، 12 دی ماه همزمان با جشن آغاز امامت امام عصر(ع) و ایام بزرگداشت نهم ربیع‌الاول، توسط بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(ع) در سراسر کشور برگزار می‌شود.

آزمون سراسری مهدویت به لحاظ محتوا و مخاطبان برای آموزش غبر تخصصی معارف  مهدوی طراحی و در سطح عمومی برگزار می شود. این آزمون در دو بخش معارف عمومی در حوزه مهدویت (مباحث قرآنی، حدیثی، کلامی و تاریخی مربوط به امامت و به ویژه مهدویت) و نیز بخش‌های ویژه (ادیان و مذاهب، قرآن و حدیث، تاریخ و تمدن، اخلاق و تربیت، حکومت و سیاست) می‌باشد.
سنجش میزان معلومات عمومی مهدویت در میان اقشار علاقمند، بررسی میزان تاثیرگزاری دوره‌های برگزارشده، تأمین خلاءهای آموزشی در نواحی مختلف ایجاد انگیزه و تشویق نسبت به شرکت در آموزش‌های معارف مهدوی، از اهداف برگزاری این آزمون است.
علاقه مندان به مباحث مهدویت تا 15 آذر ماه مهلت دارند که در پورتال جامع مهدویت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود به نشانی mahdaviat.ir ثبت نام نمایند.
لازم به ذکر است: کارنامه ارزشیابی برگه هدایت آموزش تکمیلی به شرکت کنندگان جهت ادامه مسیر آموزشی و تکمیل مطالعات ضروری در زمینه مهدویت داده می شود.

 


صفحه ی کنونی: اخبار برگزاری آزمون سراسری معارف مهدویت