• پایگاه های مهدویت

  • پایگاه های مهدویت

 

رونمایی از كتاب "ره افسانه" در مركز تخصصی مهدویت

فرستادن به ایمیل چاپ

 

رونمایی از كتاب ره افسانه (نقد و بررسی فرقه یمانی بصری) باحضور حجت الاسلام كلباسی و پژوهشگران حوزه مهدویت در مركز تخصصی مهدویت برگزار شد.
كتاب "ره افسانه (نقد و بررسی فرقه یمانی بصری)" نوشته حجت الاسلام محمد شهبازیان از فارغ التحصیلان مركز تخصصی مهدویت  می باشد . كه با هدف نقد علمی و آگاهانه بدعت ها، انحرافات و آسیب های حوزه مهدویت به رشته تحریر درآمده است.
بیان زندگی نامه و نسب احمد الحسن، فعالیت ها همچنین برخورد علما با این مدعی و واكنش او با علما در مقدمه كتاب ارائه شده است. این مدعدی در فضای مجازی اقدام به برگزاری برنامه های تبلیغاتی، نمایشگاه كتاب و تاسیس رادیو، همچنین انتشار ماهنامه صراط مستقیم و هفته نامه منجی كرده كه ازسوی نویسنده ابعاد این فعالیت ها بررسی شده است.
نگارنده این اثر ضمن بیان روش های احمد بصری برای اثبات ادعاهای خود ، به نقد این روش ها نیز پرداخته است.
همچنین مولفت این كتاب به نقد و بررسی ادله روایی این شیاد در چند بخش پرداخته، و ضمن  بررسی و تاویل منابع روایی این فرقه، توضیح جعل و تقطیع برخی از روایات، همچنین جایگاه استخاره، خواب و رویا در اسلام در این بخش گنجانده شده است.
تحلیل جامع درباره جایگاه و اعتبار روایات در بحث مهدویت نیز از دیگر اقدامات نویسنده در این كتاب است.
لازم به ذكر است  این كتاب برای استفاده طلاب، دانشجویان، مراكز فرهنگی و مساجد با 50 درصد تخفیف ارائه می شود.
علاقه مندان برای تهیه كتاب می توانند با شماره تماس 02537833770 انتشارات مركز تخصصی مهدویت تماس گرفته و اقدام به تهیه كتاب كنند.


صفحه ی کنونی: اخبار رونمایی از كتاب "ره افسانه" در مركز تخصصی مهدویت