• پایگاه های مهدویت

  • پایگاه های مهدویت

 

اهمیت ورود در فضای مجازی

فرستادن به ایمیل چاپ

حجت الاسلام والمسلمین عمران در اولین جلسه دوره های تربیت نیرو از اهمیت کار در فضای مجازی سخن گفت.

واحد تربیت تربیت نیرو برای فضای مجازی دوره آموزشی شبکه های اجتماعی را با حضور معاونت فضای مجازی مرکز تخصصی مهدویت برگزار کرد. در اولین جلسه آموزشی سال 93 با محوریت درسنامه شبکه های اجتماعی حجت الاسلام و المسلمین عمران به عنوان استاد دوره دانش پژوهان را با شبکه های اجتماعی آشنا نمود.
ایشان با بیان اهمیت فضای مجازی و شبکه های اجتماعی گفت: این شبکه ها دارای کاربرد های متفاوت و متنوعی هستند که مهم ترین آن ها شامل ارتباطات، آموزش، اطلاعات عمومی، تجارت و تبلیغ است که با حذف فاصله ها توانسته اند آدمیان را بدون حضور فیزیکی با هم مرتبط سازند. در این باره اهمیت تبلیغ در حوزه های علمیه بر هیچ کسی پوشیده نیست و ویژگی های منحصر به فرد این شبکه های اجتماعی به عنوان بستر پویای تبلیغات، بهترین امکان را برای ترویج دین حق و انسانیت ساز فراهم آورده است.
معاونت فضای مجازی مرکز تخصصی مهدویت با اشاره به فعالیت ها و تبلیغات گسترده برخی سایت ها که از این موقعیت استفاده های بزرگ مالی نیز می کنند گفت: تنوع سلایق افراد باعث تنوع در فعالیت های مجازی است و هر آنچه که در جامعه حقیقی می بینیم در فضای مجازی نیز صورت می پذیرد. این فعالیت ها زندگی شخصی انسانها را نیز شامل می شود و همه چیز از افکار تا مبادلات را در بر می گیرد.
حجت الاسلام عمران از اهداف و گام های آینده در رابطه با شبکه های مجازی فراگیر سخن گفت و ادامه داد: این رسانه ها به زودی تمام دنیای ما و نسل های آینده ی ما را خواهند گرفت و راه گریزی از آن ها نیست. استفاده نکردن از اینترنت، رسانه و فضاهای مجازی مسکّنی کوتاه مدت است؛ اما راه درمان نیست. ما می توانیم در این عرصه ها وارد شویم و صاحب نظر باشیم چنان که بتوانیم در آینده، خودمان امکاناتی را ایجاد کنیم و به تبلیغ دین مبین اسلام و آموزه نجات بخش مهدویت بپردازیم.
در دنیای امروز ما فیلترینگ و اعمالی از این قبیل، راه حل هایی مقطعی هستند و مبانی اسلامی ما نیز با تخریب اذهان سازگار نیست. پس راه حل این مسئله کجاست؟ تنها چیزی که ما و نسل آینده ی ما را معصوم نگه می دارد بیداری و آگاهی خود ماست. اگر آشنایی ما با تکنولوژی بیشتر از فرزندانمان باشد می توانیم زندگی پیش روی آن ها را مدیریت کنیم تا عزیزانمان از مضرات این محیط مصون بمانند.
معاونت فضای مجازی مرکز تخصصی مهدویت افزود: شما به عنوان طلبه اصلی ترین وظیفه ای که به دوش می کشید تبلیغ است و شبکه های مجازی و اجتماعی بهترین امکانات را با نازلترین هزینه ها و عمدتا رایگان در اختیار کاربران قرار داده اند. باید از این فرصت ها استفاده کرد و اسلام و مهدویت را در میان افراد زنده نمود. شما می توانید با استفاده از خلاقیت خود و آشنایی دقیق با این شبکه ها و چگونگی فعالیت شان کاربران زیادی را به دین خود جذب کنید و برای نسل های آینده مفید باشید.
دوره های آموزشی تربیت نیرو از آذر ماه سال گذشته کار خود را آغاز کرده است و هم اکنون در حال برگزاری کلاس های آموزشی اینترنت و آشنایی با شبکه های اجتماعی و مجازی است.

 


صفحه ی کنونی: اخبار اهمیت ورود در فضای مجازی