• پایگاه های مهدویت

  • پایگاه های مهدویت

 

گفت‏وگو با استاد محسن قرائتى

انتظار: چگونه به فكر تشكيل بنياد فرهنگي حضرت مهدي موعود (عج) افتاديد. اين بنياد را در چه سالي و با چه هدفي تشكيل داديد؟

استاد قرائتي: بسم‏اللَّه الرحمن الرحيم. السلام عليك يا بقيةاللَّه يا مهدي (عج). به دليل اين‏كه از ده يازده سال پيش، ما صحبت ستاد اقامه‏ي نماز را كرديم و به هر حال، بالاي صد رساله‏ي دكترا و فوق ليسانس براي نماز نوشته شد، بالاي صد كتاب و جزوه براي نماز نوشته شد، بالاي صدو پنجاه مسجد در جاده‏ها ساخته شد، بالاي پنجاه هزار نماز جماعت در آموزش و پرورش راه افتاد، نماز ظهر عاشورا و نماز خواندن در پارك‏ها راه افتاد. يك حركتي درباره‏ي شعر نماز، سرود نماز، تبليغ نماز، بودجه براي نماز، قانون براي نماز، يك حركت خوبي را خدا لطف كرد به دست بنده‏ي ناچيز انجام شد. البته بخش بزرگش به دست همكاران عزيزمان بود.

ادامه مطلب...

مصاحبه با استاد على كورانى

 

استاد علي كوراني عاملي متولد جنوب لبنان (جبل عامل) مي‏باشد. ايشان در نجف، تقريباً ده سال در درس‏هاي آيت الله خوئي و شهيد صدر شركت كرده و سپس به عنوان وكيل آيت الله حكيم و آيت الله خويي به كويت عزيمت نمود. بعد از آن به لبنان مراجعت نمود و با پيروزي انقلاب اسلامي به ايران آمده و در تهران، در زمينه حركت‏هاي انقلابي در عراق و لبنان فعاليت داشت. هم اكنون نيز در قم مشغول فعاليت‏هاي تحقيقي مي‏باشد. برخي از تأليفات ايشان در مقوله مهدويت عبارتند از: ((عصر ظهور)) (عربي، فارسي)، ((الممهدون للمهدي(ع))) ، ((معجم احاديث الامام المهدي(ع))) (پنج جلد).

ادامه مطلب...

سرانجام انتظار

يوسف گم گشته باز آيد به كنعان غم مخور

كلبه ى احزان شود روزى گلستان، غم مخور
سرانجام، دوران انتظار و نهان بودن آخرين منجى، به سر مى‌رسد و به زودى، سپيدى صبح بر سياهى شب چيره خواهد شد؛ (أليس الصّبح بقريب). آن زمان دور نيست؛ (إنّهم يرونه بعيداً و نراه قريباً)  و اين انسان است كه با انتخاب خود و فراهم آوردن زمينه ى ظهور، مى‌تواند بر پا بماند و خود را با اين حركت منظّم هستى، هماهنگ كند و

ادامه مطلب...

ره آورد انتظار

فرزندان انتظار، با كسب آمادگى‌هاى لازم و پس از پيمودن مراحل ياد شده، ريشه هايى در وجودشان سبز مى‌شود و رفته رفته به نتايج مناسب دست مى‌يابند.
و صبر بر گرفتارى و برخوردها و آزار و تمسخرها و بلاها و امتحانات،
و ذكر و يادآورى در برابر فتنه و غفلت ها،
و اصلاح جامعه،
و اميد به آينده ى مطلوب،
و همراهى با حجّت حق
و زيركى و بصيرت در برابر «شبهات مهاجم» را به بار مى‌نشاند.
اكنون برخى از ره آوردهاى انتظار را بر مى‌شمريم:

 

ادامه مطلب...

بایسته های انتظار

حركت، ره آورد طبيعى انتظار است. آنان كه عظمت درونى خويش را يافته اند، آنان كه ابراهيم گونه سرود: (إنّى ذاهب إلى ربّى سيهدين)  را سر مى‌دهند، آنان كه فرجام هدايت آميز حركت و تلاش را مى‌دانند، وه چه شيرين، جرعه جرعه از هدايت‌هاى مستمر حق بهره مند مى‌شوند.
آنان، با تمام وجود، روى خود را به آسمان دوخته، نداى: (إنّى وجّهت وجهى للّذى فطر السّماوات والأرض)  را زمزمه مى‌كنند و اين گونه ظهور هادىِ امّت را به انتظار مى‌نشينند.

 

 

ادامه مطلب...

صفحه 74 از 79